Kategoria

Artykuły


kwi 28 2016 Włoskie płytki na polskim rynku
Komentarze: 0

Tagina płytkiPłytki ceramiczne i gresowe służące do wykończenia ścian i podłóg są niezastąpionym materiałem, który nadaje konkretnemu wnętrzu eleganckiego, wyszukanego klimatu. Często nie można uzyskać określonych efektów aranżacyjnych bez zastosowania dobrej jakości ceramiki czy gresu o ciekawych, artystycznych wzorach. Bardzo popularne są płytki z urozmaiconą fakturą swojej powierzchni, które obok gładkich płytek stanowią podstawowy materiał wykończenia łazienek oraz coraz częściej także innych pomieszczeń w domach.

 

Czym są płytki Tagina?

Wybór płytek ceramicznych na polskim rynku jest bardzo bogaty. Dostępne są produkty polskich renomowanych producentów, ale uzupełniana są także produktami firm zagranicznych, między innymi hiszpańskich i włoskich, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Płytki Tagina to produkt włoski, a nowe, południowe spojrzenie na wzór i kolorystykę oraz związana z tym egzotyka tych materiałów wykończenia wnętrz zachęca do zastosowania wielu właścicieli domów.

 

Gdzie sprawdza się włoskie płytki?

Z uwagi na produkcję płytek ceramicznych i odpornego gresu nie ma ograniczeń w stosowaniu płytek Tagina. Sprawdzają się zarówno we wnętrzach oraz na zewnątrz. Mogą być także stosowane w miejscach o podwyższonej eksploatacji bez ryzyka uszkodzenia.

kwi 23 2016 Płytki podłogowe
Komentarze: 1

płytki RefinPod bardzo ogólnym pojęciem płytek podłogowych kryje się bardzo wielka grupa towarów mających odmienne właściwości, a co za tym idzie - również zastosowanie.

 

Płytki Refin ceramiczne i kamienne najlepiej sprawdzają się nawet w wymagających wnętrzach, takich jak: kuchniach, łazienkach i przedpokoje, ale też świetnie wyglądają we wnętrzach reprezentacyjnych. Wszystkie produkowane są w różnych formatach i z różnym wykończeniem powłoki licowej.

 

Terakota to do niedawna bardzo popularny rodzaj ceramicznych pokryć parkietowych stosowanych w pomieszczeniach.

 

Niezwykle cienkie płytki terakoty tworzy się z gliny z dodatkiem innych surowców mineralnych. Wyrabiane są zwykle przez ciągnienie lub prasowanie w temperaturze pokojowej, a następnie poddawane są suszeniu. Płytki terakoty wytwarzane są w procesie monocottury, który polega na pokryciu licowej nawierzchni szkliwem i jednokrotnym wypale w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu mają o wiele mniejszą nasiąkliwość, przede wszystkim nie plamią się, ale nadal nie są odporne na cykle zamarzania i odmarzania cieczy, co oznacza, że nie nadają się do wykorzystywania na zewnątrz pomieszczeń. Płytki terakoty są też twardsze, a przez to o wiele odporniejsze na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne, niż ich ścienne odpowiedniki.

kwi 11 2016 Moda na terakotę drewnopodobną
Komentarze: 0

Terakota drewnopodobnaWykonanie posadzki z naturalnego drewna to niejednokrotnie duży koszt finansowy. Jednocześnie wykonanie takiej posadzki wymaga większego nakładu pracy, a w przyszłości wielu konserwacji. Czym zastąpić drewnianą posadzkę?

 

Obecnie w branży wykończenia wnętrz panuje moda na stosowanie terakoty drewnopodobnej. Materiał ten jest zwykłą płytką ceramiczną, która idealnie imituje różne rodzaje drewna. Ze względu na panującą modę projektowania wnętrz w stylu retro, co raz częściej stosuje się terakotę drewnopodobną, która swym wyglądem przypomina podstarzałe drewno.

 

Terakota drewnopodobna na rynku występuje w wielu wzorach. Swoim wyglądem może przypominać jasny parkiet, drewno egzotyczne, posadzki o klasycznych wzorach oraz spękane, bogato usłojone i sękate deski. Terakota drewnopodobna stanowi bardzo praktyczny aspekt każdego wnętrza. Jednocześnie są dużo tańsze od drewna naturalnego, dlatego stanowią dla niego odpowiednią alternatywę.

 

Czym sugerować się przy wyborze odpowiedniej terakoty drewnopodobnej? Przede wszystkim stylem, w jakim chcemy wykończyć określone pomieszczenie, gdzie będzie miała być położona terakota. Ponadto znaczenie również mają takie czynniki jak odporność na ścieranie, parametry antypoślizgowości oraz nasiąkliwość.